cz | sk | en

ROTHSCHILD & CO

Rothschild & Co je globální a rodinně řízená skupina poskytující jak M&A, strategické a finanční poradenství, tak i řešení v oblasti investičního poradenství a správy majetku pro velké instituce, rodiny, jednotlivce i vlády a to celosvětově. Její divize globálního poradenství je vysoce odborná a nezávislá, čímž napomáhá svým klientům v dosahování jejích cílů. Disponuje taktéž hlubokými znalostmi finančních trhů, velkým počtem transakcí, kde působí v roli poradce, má vybudovanou jedinečnou síť odvětvových a finančních specialistů ve 40 zemích, čímž poskytuje svým klientům komplexní servis.

Rodinně řízená a nezávislá skupina Rothschild & Co sdílí se společností CORPIN své základní principy, čímž se odlišuje od ostatních společností působících v oblasti korporátních financí.

Bližší informace o Rothschild získáte na www.rothschild.com

Historie působení rodiny Rothschild na českém a slovenském trhu

Působení rodiny Rothschild v regionu se se datuje k prvnímu významnému počinu, a to k získání Vítkovických železáren v roce 1842. Poté následovala celá řada finančních investic, mnoho jich bylo spjato s rozvojem Severní železniční dráhy císaře Ferdinanda, na kterou získali Rothschild koncesi v roce 1832. Od počátku 90. let minulého století jsou aktivity globálního poradenství Rothschild spjaty s prvními privatizacemi, fúzemi a akvizicemi ve všech směrech a financováním napříč různými sektory, jak ve finančních službách, telekomunikacích, médiích a technologiích, tak i ve službách, zdravotnictví a širší infrastruktuře.